TESLİMAT VE İADE

Ürün Teslimat

  • Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
  • Teslimat kargo bedeli aksi belirtilmediği sürece (belirli ürünlerde) TABEN A.Ş tarafından karşılanır.
  • TABEN A.Ş, ürünlerinizi özenle seçerek hasarsız şekilde paketleyip sizlere ulaştırılması için kargo firmalarına teslim etmektedir. Transfer aşamasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Kabul edilmeyen ürünün, hasar tutanağı tarafınızdan bize ulaştırıldıktan sonra, sizlere en kısa süre içinde ürünün yenisini ulaştıracaktır.

Sipariş İptal

2.1 Satın alınan ürünün aynı gün içerisinde sebep göstermeksizin iptali talep edilebilir. Özel ölçü, renk ve diğer özelliklere sahip olan ürünler bu durum içerisinde değerlendirilemez.

2.2 Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.

  1. Ürün İade İşlemleri

3.1 Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkân vermeden teslim tarihinden itibaren (14) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected] adresine gönderiniz.

3.2 İade talebiniz bize ulaşır ulaşmaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğinizi size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen fatura da ürün ile birlikte geri gönderilmelidir.

3.3 İade edilen ürünün bedeli kredi kartınıza ya da hesabınıza en geç 14 gün günü içerisinde iade edilecektir.

3.4 Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.